KONST / Litografier / Färglitografi 8336126
nr 833 6126
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Färglitografi, Bengt Böckman (f. 1926), 38/125, signerad, motivets mått: 58x82
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
måndag 10 juni 2013
kl 19:11:49
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman